Občianske združenie Tvorivá dielňa
Navštívne nás na Facebooku

Práca s farbami Window color

Zhotovenie farebných námetov farbami Window color, je veľmi rýchle a jednoduché. Vytvorené obrázky dobre držia na každej hladkej ploche.

V sieti papiernictiev sú k dispozícii Window color farby a kontúry a aj predtlačené motívy na fólii určené na vyfarbovanie. Kontúry majú hustejšiu konzistenicu a slúžia na obkreslenie jednotlivých motívov. Kontúry sú dostupné vo farbách: zlatá, čierna, strieborná, medená.

Farby Window color sú tekutejšej konzistencie než kontúry. Farby sa nedajú použiť namiesto kontúr.

Predávajú sa aj špeciálne fólie na Window color – poslúžia nám však aj silnejšie plastové fólie, alebo kancelárske eurooblay.

K dispozícii sú aj plastové priehľadné formy na zavesenie do ktorých sa dajú farby naniesť a po zaschnutí sa dajú zavesiť. Podobnú službu nám urobia aj silnejšie fólie z ktorých motív vystrihneme a zavesíme.

Šablóny – alebo nami vybrané obrázky môžeme vložiť pod fóliu a kontúrou obtiahnite obrysy. Kontúru necháme zaschnúť. Farbami vyplníme obrázok. Farba je spočiatku nepriehľadná – matná, postupne sa stane priesvitnou. Po zaschnutí – aj 24 hodín sa obrázok zlúpnite z fólie a umiestnite na zvolené miesto .

Motívom namaľovaným s využitím Window color môžete ozdobiť napríklad kachličky v kuchyni. Pekne pôsobia namaľované okná – postavičky z rozprávok v detskej izbe, alebo vianočné či kuchynské motívy na oknách ostatných izieb v byte.

Ozdoba sa dá ľahko z podkladu odstrániť. Ak však na ňu svieti slnko, môže sa lepiť, či naťahovať. V zime môže skrehnúť a zlomiť sa. Ak nanesieme málo farby taktiež môžeme mať problém so zlúpnutím motívu. Farbu je potrebné nanášať až ku kontúre.

Vytvorte si ozdobné lemy do kuchyne alebo kúpeľne, vtipné zvieratká, pekné kvety alebo grafické námety.

Dotvorenia priatelia, Vaša Karin V.

Návrat

Navštívne nás na Facebooku