Občianske združenie Tvorivá dielňa
Navštívne nás na Facebooku
nadacia-orange.png

Nadácia Orange v rámci  grantového programu Spojme sa pre dobrú vec, podporila 49 projektov,  z celkovo 360 zaslaných  projektov. Medzi podporenými bol aj projekt OZ Tvorivá dielňa – Šanca pre Teba a to sumou 2000 EUR. Získané prostriedky boli využité na realizáciu kurzu: Šitia, opravy a údržby materiálov,  dekorovania textilu. 

Cieľom projektu občianskeho združenia Tvorivá dielňa Šanca pre Teba je zapojiť a pomôcť sociálne slabším rodinám a znevýhodneným občanom preklenúť vzniknutú životnú situáciu a hmotný nedostatok vytvorením klubového priestoru, technickým zabezpečením a praktickou výukou šitia na stroji spojenou s prednáškami o starostlivosti o textilné materiály.

Na kurzoch sa účastníci zoznámili s obsluhou a používaním šijacieho stroja, základmi strojového šitia a vyrobili si jednoduché: taštičky, obliečku na vankúš, tašky. Zároveň mali možnosť priniesť si vlastný projekt – nápad ktorý chceli realizovať: napríklad úpravu šiat, ramienko pre deti do školy, záves na kolísku. Obsahom vzdelania boli aj prednášky o textilných materiáloch, ako ich ošetrovať, a ako sa zbaviť škvŕn z látok, ktoré vzniknú pri bežných nehodách v domácnosti, kde sa látkové oblečenie poleje či zašpiní od jedla, trávy. Jeden pol deň bol venovaný aj maľovaniu a razítkovaniu na textil. Účastníci si vyzdobili tričká farbami na textil. Výstupom projektu je E–book – Základy šitia. V obsahu nájdete návody na výrobu a šitie: gombíkovej dierky, šitie otvoreného zipsu, šitie skrytého zipsu a návod na hodvábny náhrdelník.

Navštívne nás na Facebooku