Občianske združenie Tvorivá dielňa
Navštívne nás na Facebooku

Sylvia Sopčáková – Klbko vlny

Dovoľujeme si predstaviť autorku stránky www.klbkovlny.sk. Aká bola cesta od nápadu so založením internetového obchodíku k jeho realizácii?

Nápad na založenie internetového obchodíku s pletacou priadzou vznikol v novembri 2006, keď som ako žena na materskej dovolenke premýšľala, čo by som mohla popri staraní sa o dvoch drobcov ešte podniknúť. Keďže sama rada pletiem a priadze som si zháňala takmer výlučne cez internet, automaticky ma to priviedlo na myšlienku ponúkať tento druh tovaru. Najprv som chcela ponúkať priadze od českých výrobcov, keď som však skúmala slovenský trh, zistila som, že táto oblasť je už pomerne dobre pokrytá. Na Slovensku však chýbali predajcovia luxusných zahraničných priadzí. Tieto priadze boli prakticky nezohnateľné a pletiarky si ich objednávali buď z Čiech alebo si ich kupovali pri svojich cestách do zahraničia. Nadšená svojim nápadom som sa pustila do práce, oslovila som výrobcov a dovozcov, začala som si zháňať vzorkovníky, fotky priadzí, zaangažovala som manžela, ktorý mal za úlohu rozbehať mi „obchodíkový“ softvér a výsledkom bolo, že sme 1.1.2007 spustili internetový obchodík s pletacou priadzou Klbkovlny.sk.

Najskôr sme začali s priadzami od firmy Lana Grossa, pridala som aj českých výrobcov Ariadne a Vlnika, ktorí ešte nemali na Slovensku zastúpenie. Neskôr som sortiment rozšírila o priadze Schachenmayr, Gedifra a Anchor a o ihlice a háčiky. Posledným plánovaným tovarom boli vlny a potreby na plstenie a myslela som, že tým sa sortiment môjho obchodíku ustáli. V lete ma však nadchli priadze Anny Blatt a Bouton d\'Or, ktorých cena je síce vyššia, ale efekt stojí za to.

Bola by som rada, keby môj obchodík fungoval nielen ako obyčajná galantéria, kde si človek príde nakúpiť, ale ako miesto, kde sa rady zastavia všetky žienky, ktoré zamestnávajú svoje ruky tvorivou činnosťou, kde sa pokochajú nádhernými priadzami a predstavami, čo všetko by sa dalo z nich vytvoriť a kde si urobia radosť nákupom nového hebučkého klbka.

Návrat

Navštívne nás na Facebooku